Bankolu Okey Oyunu

Okey Oyunu
BİLGİ
  • Lisans Ücretsiz
  • Boyut 3.6 MB
  • Version 1.0
  • Dil Türkçe
  • Firma Tarık Kadir GENCAL
Tamamen ücretsiz olarak Windows bilgisayarınızda oynayabileceğiniz Bankolu Okey oyunu, bilgisayarınıza karşı oynayabileceğiniz eğlenceli bir okey oyunudur.

Tamamen ücretsiz olarak Windows bilgisayarınızda oynayabileceğiniz Bankolu Okey oyunu, bilgisayarınıza karşı oynayabileceğiniz eğlenceli bir okey oyunudur.

Bankolu okey oyunun diğer okey oyunlardan tek farkı puanlama sistemindeki değişikliktir. Amaç ıskartada büyük sayıları tutmaktan kaçınarak en kısa sürede bitip diğer oyuncuların ıskartalarında yüksek sayılarak yakalamaktır. Puanlama sistemi aşağıdaki gibidir.

1- Bitiş yapan oyuncu okey atmış ise yer 100 ile çarpılır. Oyunu bitiren oyuncudan yerin 100 katı sayı düşülür.
2- Bitiş yapan oyuncu banko demiş ise yer 2 ile çarpılır. Oyunu bitiren oyuncudan 200 puan düşülür.
3- Bitiş yapan oyuncu çifte bitmiş ise yine yer 2 ile çarpılır. Oyunu bitiren oyuncudan 200 puan düşülür.
4- Oyuncu hem bankolu hemde çifte bitmiş ise yer 4 ile çarpılır. Oyunu bitiren oyuncudan 400 puan düşülür.
5- Oyuncu hem bankolu hem çifte bitmiş ve birde okey atmış ise  yer ilk olarak 100 ile çarpılı çıkan sonuç ise 4 ile çarpılır. Oyunu bitiren oyuncudan yerin 400 katı sayı düşülür.

Çarpımlar sonucu çıkan sonuçlar diğer oyuncuların ıstakalarındaki taşların toplam değeri ile çarpılır ve ilgili oyuncunun puan tablosuna yazılır. Özellikle boş zamanlarını değerlendirmek ve arkadaşları ile eğlenmek isteyen oyun severlere bu oyunu şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bankolu Okey Oyunu indir